Kdy a kde dávají Pelíšky

Pokud lze nějaký film nazvat skutečnou českou vánoční klasikou, pak rozhodně Pelíšky. Film Jana Hřebejka z roku 1999 láká diváky nejen osobitým humorem a nostalgickým ohlédnutím za rokem šedesát osm, ale také skutečně hvězdným obsazením.

Pelíšky TV program

Pelíšky jsou zpravidla zařazovány do programů televizních stanic v období Vánoc. V současné době není v programu žádné TV stanice.

Pelíšky obsazení

Kristýna NovákováJindřiška
Michael BeranMichal
Jiří KodetKraus
Miroslav DonutilŠebek
Emília VášáryováKrausová
Simona StašováŠebková
Eva HolubováUčitelka Eva
Sylvie KoblížkováUzlinka
Marek Morvai-JavorskýPéťa
Bolek PolívkaStrýc Václav
Jaroslav DušekSaša Mašlaň
Stella ZázvorkováBabička

Kde film Pelíšky shlédnout online?

Uteklo vám vysílání Pelíšků v televizi. Film si můžete pustit na hned několika streamovacích platformách: Voyo.cz, HBO Max, České kino, iTunes, Netflix, O2TV, Prima Plus a Vodafone TV.

O čem je film Pelíšky?

Film se odehrává v období prosince 1967 během vánočních svátků a sleduje život dvou rodin. Hlavním středobodem příběhu jsou dvě rodiny – jedna konzervativní a druhá liberálnější. Konflikty mezi těmito rodinami jsou zesíleny kvůli politickým a společenským změnám v Československu v té době. Vzhledem k tomu, že se jedná o vánoční období, jsou obě rodiny zaneprázdněny přípravami na svátky. To vede k mnoha komickým a emotivním situacím. 

Film zároveň ukazuje politické napětí v zemi, protože se blíží rok 1968, kdy dojde k sovětské invazi do Československa. Někteří členové rodiny jsou více oddaní komunistickému režimu, zatímco jiní jsou skeptičtí. Mezi hlavními postavami existují také romantické vztahy a lásky. Celkově je film Pelíšky komedie s prvky sociálního a politického dramatu, která zachycuje atmosféru konce šedesátých let v Československu a kontrasty mezi různými vrstvami společnosti.

Divácké ohlasy na Pelíšky

Pelíšky patří právem mezi jedny z nejoblíbenějších českých filmů. Na portálu CSFD.cz získal film úctyhodných 91 % a celou řadu pozitivních komentářů. Diváci si cení zejména věrné vykreslení postav, kombinace dramatu s humorem a skvělých hlášek. 

Nejčastější otázky o Pelíšcích

Zdeněk MatuškaZdeněk Matuška

Zdeněk Matuška

Aktualizováno: 24. 5. 2024

Jmenuji se Zdeněk Matuška a jsem vášnivým milovníkem filmů a seriálů. Můj hluboký zájem o svět televize mě přivedl k tomu, abych se stal součástí týmu na webu tvtelo.cz, kde sdílím svůj pohled na aktuální TV programy. Nejenže sleduji pořady na různých televizních kanálech, ale jsem také velkým fanouškem streamovacích platforem. Proto jsem si dal za úkol udělat kvalitní srovnání a recenze všech dostupných streamovacích služeb. Sledujte mé články, pokud chcete být v obraze co se týče novinek v oblasti televizního a streamového obsahu.

Podobné články

Filmy o loupeži, které musíte vidět

Filmy o loupeži, které musíte vidět

Filmy o loupeži jsou žánrem, který baví diváky po celém světě – kombinace napětí, akce a charismatických hlavních hrdinů je zkrátka neodolatelná! Pokud máte chuť na pořádnou loupež ve velkém stylu, ale nevíte, jaký film si dnes večer pustit, jste na správném místě. Pojďme si připomenout několik ikonických snímků, které obohatí váš filmový repertoár. Počátek…

Filmy o tancování, které musíte vidět

Filmy o tancování, které musíte vidět

Přemýšlíte, jaký film si pustit tento víkend? Ať už patříte mezi talentované tanečníky, nebo jen zkrátka nadšené fanoušky tance, připravili jsme pro vás seznam filmů o tancování, které byste si rozhodně neměli nechat ujít. Na své si přijdou jak milovníci street dance, tak baletu či třeba disca – tak se pohodlně usaďte a připravte se…

Filmy o rapu, které musíte vidět

Filmy o rapu, které musíte vidět

Patříte mezi fanoušky rapu a hip-hopu a rádi byste si svůj oblíbený žánr užili i na televizních obrazovkách? V tom případě jste na správném místě. Máme pro vás tipy na ty nejlepší filmy o rapu, které byste si rozhodně neměli nechat ujít, ať už máte chuť na biografický film o rapových legendách, nebo čistě fiktivní…

Filmy o autech, které musíte vidět

Filmy o autech, které musíte vidět

Není pochyb o tom, že auta jsou v Hollywoodu mimořádně oblíbeným tématem. A to natolik, že bychom filmy, ve kterých hrají prim auta, mohli nazvat téměř samostatným žánrem. Pokud máte na nějaký ten automobilový snímek náladu, jste na správném místě – máme pro vás tipy na filmy o autech, které byste si rozhodně neměli nechat…