HBO Max recenze: Naše i vaše osobní zkušenosti

Zatímco Netflix či Voyo působí na českém trhu už řádku let, americká streamovací služba HBO Max je stále ještě čerstvou novinkou – spuštěna byla v březnu 2022, kdy nahradila svou předchůdkyni, platformu HBO Go. Pokud přemýšlíte, zda dát HBO Max šanci, jste na správném místě – pojďme se podívat, co vše může nabídnout, a naopak s jakými nevýhodami musíme při předplatném počítat. 

HBO MAX logo

HBO Max

Hlavní předností HBO Max je zejména vysoká kvalita obsahu, který kromě populárních trháků zahrnuje také původní tvorbu. Nepokulhává ani v ostatních oblastech, jako je možnost stažení filmu do zařízení či kvalita přenosu. V neposlední řadě jako jedna z mála služeb nabízí výhodnější ceny při ročním předplatném.

8.4
/10

HBO Max

Cena předplatného:
199 Kč
Možnost vyzkoušet zdarma:
Ne

Základní informace o HBO Max

Cena předplatného
199 Kč
Možnost vyzkoušet zdarma
Ne
Možnost sledovat offline
Ano
Možnost sledovat na více zařízeních najednou
Ano
Rodičovský zámek
Ano
Český dabing a titulky
Ano
Vlastní pořady
Ano
Vlastní aplikace
Ano
Kvalita obrazu
4K Full HD
Studentská akce
Ne
Lze koupit jako dárkový poukaz?
Ano
Titulky pro nevidomé
Ano
Možnost úpravy titulků
Ano

Když přijde na výběr streamovací službu, většinu z nás zajímají dvě hlavní kritéria – měsíční cena a nabídka filmů, seriálů a dalších pořadů. V obou směrech splňuje HBO Max veškerá očekávání. Za předplatné na měsíční bázi zaplatíme momentálně 199 Kč, tedy částku srovnatelnou s předplatným Netflixu. Pokud jste si jistí, že budete službu využívat po celý rok, vyplatí se spíše roční předplatné za 1 590 Kč, které vychází na přibližně 132 Kč měsíčně. 

 

Hlavním lákadlem HBO Max jsou především exkluzivní filmy od společnosti Warner Bros, jako například Matrix, Harry Potter či filmy z DC univerza, které jsou vždy dostupné 45 dní od premiéry v kinech. Kromě toho nechybí jak tzv. Max Originals (původní filmy produkované pro HBO Max), tak celá řada pořadů a filmů, na které má HBO Max zakoupená práva. Tituly jsou zároveň k dispozici v českém dabingu, případně s kvalitními českými titulky. 

 

Další velká výhoda, která chybí například u českého Voyo, je možnost stažení filmů do zařízení a jejich následné přehrávání offline bez přístupu k internetu. Avšak pozor – na rozdíl od Netflixu jsou na HBO Max stažené filmy staženy jen na třicet dní. Pokud si je chcete znovu přehrát offline po uplynutí této lhůty, je třeba je opět stáhnout do zařízení. 

 

Bohužel i HBO Max má nějaké ty mouchy. Zklamat vás musíme v případě, že jste si chtěli HBO Max před koupí předplatného nejprve bezplatně vyzkoušet – zkušební lhůta zdarma, na jakou jsme zvyklí například u českých streamovacích služeb iPrima a Voyo, zkrátka chybí. Na druhou stranu lze začít měsíčním předplatným, které lze kdykoliv nezávazně zrušit, a v případě spokojenosti s obsahem a kvalitou služeb jednoduše přejít na cenově výhodnější roční předplatné. 

Cena předplatného a balíčky

Jak již bylo řečeno, vybírat můžeme ze dvou základních balíčků, a to předplatného na měsíční (199 Kč) a roční (1590 Kč) bázi. Cenově výhodnější je bezpochyby roční předplatné, se kterým ušetříme téměř osm set korun ročně. 

Jak funguje předplatné HBO Max

HBO Max funguje na stejném principu jako veškeré konkurenční služby – po zaplacení vybraného předplatného a přihlášení do aplikace získáváte přístup do knihovny filmů, seriálů a dalších pořadů. Přestože lze předplatné kdykoliv přerušit, v případě ukončení měsíčního i ročního předplatného vám nebudou vráceny peníze za zbývající (zaplacené) období. Na druhou stranu budete mít až do jeho konce přístup ke všem filmům a pořadům. 

Co vše lze sledovat na HBO Max

HBO Max se může pochlubit obsáhlou filmotékou, která kromě původních filmů Max Originals obsahuje také filmy produkční společnosti Warner Bros. Ty lze exkluzivně sledovat již 45 dní od kinopremiéry. Nechybí však ani filmy a pořady jiných studií, na která získal HBO Max práva.

 

Oblíbené filmy na HBO Max:

 

 • Pán prstenů,
 • Harry Potter,
 • Fantastická zvířata a kde je najít,
 • Temný rytíř,
 • Wonder Woman,
 • Black Adam,
 • Elvis,
 • Duna,
 • Tiché místo,
 • Ztracené město.

Oblíbené seriály na HBO Max:

 

 • Upíří deníky,
 • Geniální přítelkyně,
 • Příběh služebnice,
 • Rick a Morty,
 • Sedmilhářky,
 • Přátelé,
 • Kancl,
 • Teorie velkého třesku,
 • Živí mrtví,
 • Letuška.

Nejoblíbenější seriály na HBO Max

Oblíbené pořady na HBO Max:

 

 • V síti, 
 • Meky,
 • Přátelé: Zase spolu,
 • Navalnyj, 
 • Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic,
 • Planeta Česko,
 • Katka,
 • Občan Havel,
 • Věra 68, 
 • Český sen.

Oblíbené dokumentární filmy na HBO Max

Na jaké televizi mohu sledovat HBO Max

HBO Max lze sledovat na chytrých televizích, respektive Android TV, Apple TV, Samsung TV a LG. Pokud máte starší model televize, který HBO Max nepodporuje, využít můžete také multimediální centra Chromecast či herní konzole Xbox nebo PlayStation. 

Lze sledovat HBO Max v zahraničí

Pokud cestujete do zemí Evropy, Latinské Ameriky, Karibiku a Severní Ameriky, je služba HBO Max dostupná. Totožnou nabídku filmů a seriálů však můžete využívat jen v případě, že jsou vaší destinací země Evropského hospodářského společenství. U ostatních zemí, které nejsou součástí EHS, ale HBO Max je běžně dostupné, se může lišit nabídka pořadů i věkové omezení jejich sledování. 

Alternativy

Pokud hledáte streamovací službu ve stejné cenové kategorii jako HBO Max, vhodnou alternativou je oblíbený Netflix. O něco levnější je služba Amazon Prime, která navíc nabízí bezplatnou zkušební lhůtu v délce jednoho týdne. V případě, že dáváte přednost českých seriálům a pořadům, na vás větší nabídka čeká spíše na tuzemských streamovacích portálech, jako iPrima či Voyo.cz

SlužbaHodnoceníKvalitaOffline sledováníČeštinaZkušební verzeMěsíční cena
Netflix
9.9
/10
HD až Full HD (v závislosti na typu předplatného)
Ano
Ano
Ano
Od 199 Kč
Voyo
9.7
/10
4K UHD
Ne
Ano
Ano
Od 159 Kč
Amazon Prime
8.9
/10
4k Ultra HD
Ano
Ano
Ano
Od 79 Kč
Apple TV
8.5
/10
4K HDR
Ano
Ano
Ne
Od 199 Kč
O2 TV
8.5
/10
4k
Ne
Ano
Ne
Od 399 Kč
Netflix logo

Netflix

Americká streamovací služba Netflix se drží už řádku let na prvních příčkách popularity. S rostoucí konkurencí dalších zahraničních, ale také tuzemských platforem mnoho diváků zvažuje, zda zvolit právě Netflix, či se raději poohlédnout po alternativě. S rozhodováním vám snad pomůže dnešní velká recenze, ve které najdete odpovědi na všechny své otázky. 

Hodnocení

9.9
/10
Obrovská nabídka filmů a seriálu
Exkluzivní pořady (originály Netflix)
Možnost sledovat offline
Funkční aplikace
Vysoká kompatibilita se zařízeními
Voyo logo

Voyo

Přestože v čele populárních streamovacích platforem se drží především zahraniční služby, jako je Netflix či HBO Max, oblíbená česká televize Nova nezůstala pozadu a přinesla na český trh kanál Voyo. Ten se po více než deseti letech fungování může pochlubit širokou nabídkou programů a titulů, původními pořady z vlastní produkce a nízkou cenou předplatného. Pokud zvažujete, zda si předplatné Voyo.cz pořídit, v následujících řádcích najdete naše hodnocení, zkušenosti a také odpovědi na nejčastější otázky.

Hodnocení

9.7
/10
Obrovské množství českých i zahraničních filmů a pořadů
Výborný dabing/titulky
Původní seriály a filmy televize Nova
Nové díly lze shlédnout 7 dní před premiérou v TV
2 zařízení v rámci jednoho předplatného
Bez reklam
Nízká cena
Zkušební sedmidenní lhůta
Amazon prime video logo

Amazon Prime

Pokud je vaším hlavním kritériem při výběru streamovací služby cena, možná už vám padla do oka platforma Amazon Prime. Ta se může pochlubit nejen bezkonkurenčně nízkými měsíčními poplatky, ale také řadou exkluzivních pořadů. I přes řadu výhod má však své mouchy, které mohou divácký zážitek značně znepříjemnit. V případě, že jste stále na vážkách, zda dát streamovací službě od amerického Amazonu šanci, vám s rozhodováním pomůže naše obsáhlá recenze. 

Hodnocení

8.9
/10
Exkluzivní pořady
Nízká cena
Bezplatná zkušební lhůta
Vysoká kompatibilita se zařízeními
Apple TV logo

Apple TV

Pokud patříte mezi majitele jablíčka, nejspíš jste zaregistrovali, že na trh se steamovacími službami vstoupil také Apple. Přestože nabídkou filmů a seriálů se gigantům, jako je Netflix nebo HBO Max, zatím nemůže rovnat, uživatele potěší celou řadou výhod, o kterých si u konkurence můžeme nechat jen zdát. Pokud stále váháte, jestli dát Apple TV+ šanci, definitivní odpověď možná najdete v naší dnešní recenzi. 

Hodnocení

8.5
/10
Vysoká kvalita pořadů
Při zakoupení produktů Apple až 3 měsíce zdarma
sedmidenní zkušební lhůta zdarma
Vysoké rozlišení a kvalita zvuku
Lze sdílet na šesti zařízeních
Možnost offline sledování

O2 TV

Dáváte před streamovacími službami přednost internetových televizím? V tom případě možná zvažujete předplacení O2TV, jedné z předních internetových televizních služeb v České republice. A není divu – díky široké škále kanálů, od zpravodajství přes sport až po filmy a seriály, nabízí O2 TV obsah pro skutečně každého diváka. V dnešní recenzi se podíváme na to, co tato služba nabízí, jaké jsou její klíčové vlastnosti a výhody, ale i možná omezení.

Hodnocení

8.5
/10
Velký výběr tarifů a programů
Videotéka
Možnost sledování až na 3 zařízeních
Možnost sledování více sportovních přenosů současně
Jednoduché objednání

Finální shrnutí recenze

HBO Max má měsíční předplatné 199 Kč, roční za 1 590 Kč, což vychází na 132 Kč měsíčně. Lákadlem je exkluzivní obsah od Warner Bros, včetně Matrixu, Harryho Pottera a DC filmů, k dispozici 45 dní po kinopremiéře. Nabízí Max Originals, další zakoupené tituly, český dabing a titulky. Umožňuje stahování filmů pro offline sledování, ale jen na 30 dní. Oproti konkurenci chybí zkušební lhůta zdarma. Předplatné je možné kdykoliv zrušit a při spokojenosti přejít na roční verzi.

 

Výhody

Exkluzivní obsah
Výhodné roční předplatné
Offline sledování
Možnost připojení až 5 zařízení

Nevýhody

Sledování pouze na 2 zařízení současně
Nemá zkušební lhůtu zdarma

Hodnocení našeho týmu

8.4
/10
Cena předplatného:
7
/10
Osobní zkušenosti:
8.9
/10
Obsah a funkce služby:
8.1
/10

HBO Max

Cena předplatného:
199 Kč
Možnost vyzkoušet zdarma:
Ne

Často kladené dotazy k HBO Max recenze: Naše i vaše osobní zkušenosti

Návody

TVTelo - redakceTVTelo - redakce

TVTelo - redakce

Aktualizováno: 24. 5. 2024

Jsme tým filmových nadšenců a expertů na streamovací služby, skládající se ze Zdeňka, Honzy a Ondry. Naše vášeň pro filmový průmysl a neustálé sledování nejnovějších trendů v oblasti streamování nás spojuje v jedinečný tým, který je zde, aby vám přinášel nejčerstvější informace z filmového průmyslu a odborné recenze streamovacích služeb.