Disney + recenze: Naše i vaše osobní zkušenosti

Disney+ plus jednou z nejmladších streamovacích služeb na českém trhu – v tuzemsku je v provozu teprve od března 2022. Přestože nabídkou pořadů láká spíše mladší diváky, stává se něj jasný konkurent populárního Netflixu. Pokud zvažujete, zda své stávající předplatné vyměnit za Disney+, jste na správném místě. Podíváme se jeho výhody a nevýhody a zodpovíme všechny zásadní otázky. 

Disney plus logo

Disney

Ačkoliv se jedná novinku na trhu, Disney+ má rozhodně co nabídnout - kromě obrovského množství původních pořadů potěší offline sledováním a vysokou kvalitou přenosu. Plusové body získává také za vysoké množství zařízení, na kterém lze v rámci jednoho předplatného spustit.

8.4
/10

Disney

Cena předplatného:
199 Kč
Možnost vyzkoušet zdarma:
Ne

Základní informace o Disney

Cena předplatného
199 Kč
Možnost vyzkoušet zdarma
Ne
Možnost sledovat offline
Ano
Možnost sledovat na více zařízeních najednou
Ano
Rodičovský zámek
Ano
Český dabing a titulky
Ano
Vlastní pořady
Ano
Vlastní aplikace
Ano
Kvalita obrazu
4K UHD, Full HD, HDR
Studentská akce
Ne
Lze koupit jako dárkový poukaz?
Ano
Titulky pro nevidomé
Ano
Možnost úpravy titulků
Ano

Pro většinu diváku je kromě množství a kvality filmů dostupných na streamovací platformě zásadní především cena. Ta se v případě Disney+ nijak nevzdaluje konkurenci – za měsíční předplatné zaplatíme 199 Kč, přičemž k ročnímu předplatnému za 1990 Kč získáme dva měsíce zcela zdarma. A když přihlédneme ke skutečnosti, že Disney+ umožňuje připojení až deseti zařízení a sledování na čtyřech zařízeních současně, jedná se o opravdu výhodnou cenu.

Samotná filmotéka potěší především příznivce studií Disney, Marvel, Star Wars a Pixar. Kromě obsáhlé nabídky pořadů pro děti se můžete těšit také na filmy z produkce National Geographic či společnosti Star, která stojí například za hitem Živí mrtví. Veškeré pořady lze podobně jako na Netflixu sledovat také offline, díky čemuž si můžete vzít Disney+ i na cesty. 

Vzhledem k tomu, že je velká část filmů a seriálů cílená na dětské diváky, nechybí ani možnost nastavení rodičovské kontroly či kvalitní český dabing. Jedinou větší nevýhodou tak zůstává nemožnost bezplatného vyzkoušení, které nabízí například Apple TV+, Voyo či Amazon Prime. Naštěstí není registrace závazná, a předplatné tak lze kdykoliv zrušit.

Cena předplatného a balíčky

Ať už chcete Disney+ jen vyzkoušet, máte v hledáčku pouze několik vybraných filmů a seriálů, či rádi přecházíte mezi různými streamovacími službami, zvolit můžete základní předplatné na měsíční bázi za 199 Kč. Pokud hodláte Disney+ využívat dlouhodobě, vhodnější volbou bude roční předplatné, v rámci kterého zaplatíte pouze deset měsíců a dva získáte kompletně zdarma. 

Jak funguje předplatné Disney+ 

V rámci jednoho měsíčního předplatného získáváte kompletní přístup k celé nabídce filmů a seriálů (není tak třeba za některé tituly doplácet, jak je tomu například u Apple TV+ či iPrima.cz). V rámci jednoho předplatného lze sledovat pořady až na čtyřech zařízeních současně, díky čemuž se o něj můžete podělit s rodinou či přáteli. Pokud nebudete chtít v předplatném pokračovat, stačí ho zrušit před koncem fakturačního období. I v případě, že předplatné zrušíte v polovině již zaplaceného období, budete mít až do jeho skončení ke službě plný přístup.

Co vše lze sledovat na Disney+

Disney+ nabídne filmy a seriály skutečně pro celou rodinu. Kromě dětských animovaných filmů studií Pixar či Disney můžete shlédnout také oblíbené Marvelovky či filmy ze světa Star Wars. Každý měsíc přibývají nové tituly, a nudit se tak rozhodně nebudete!

 

Oblíbené filmy na Disney+:

 

 • Coco,
 • Star Wars: Impérium vrací úder,
 • Avangers: Infinity War,
 • Vetřelec,
 • Lví král,
 • Deadpool,
 • Toy Story: Příběh hraček,
 • Duše, 
 • Le Mans ’66,
 • Favoritka.

Oblíbené filmy na streamovací službě Disney+

Oblíbené seriály na Disney+:

 

 • Městečko záhad,
 • Mandalorian,
 • The Punisher,
 • Simpsonovi,
 • Daredevil,
 • Akta X,
 • Futurama,
 • Taková moderní rodinka,
 • Jak jsem poznal vaši matku,
 • Loki.

Oblíbené seriály na streamovací službě Disney+

Oblíbené dokumenty na Disney+:

 

 • BTS: Permission to Dance on Stage,
 • Folklore: Setkání ve studiu Long Pond,
 • Blackpink: Film,
 • Záchrana,
 • Je s námi konec?,
 • Nepokoje v L.A.,
 • Historie studia Pixar,
 • Obi-Wan Kenobi: Jediův návrat,
 • Elephant,
 • Bože, chraň: Skandál, který zničil celou dynastii.

Na jaké televizi mohu sledovat Disney+

Disney+ lze sledovat na následujících chytrých televizích:

 

 • Android TV,
 • chytré televize HiSense,
 • chytré televize LG WebOS
 • chytré televize Panasonic,
 • chytré televize Samsung Tizen.

Lze sledovat Disney+ v zahraničí

Službu Disney+ můžete sledovat jak v rámci Evropy, tak v Severní a Latinské Americe, Asii a Tichomoří. Obsah se však může v každé z oblastí mírně lišit, a před cestou do zahraničí tak doporučujeme pořady, které chcete sledovat například na dovolené, stáhnout do zařízení.

Alternativy

Asi nejznámější alternativou Disney+ je streamovací služba Netflix, která nabídne poměrně velké množství pořadů (nejen) pro děti. V této cenové kategorii, tedy 199 Kč/měsíc, můžete vyzkoušet také platformu HBO Max či Apple TV, které však již dětského obsahu nabízí o poznání méně. 

SlužbaHodnoceníKvalitaOffline sledováníČeštinaZkušební verzeMěsíční cena
Netflix
9.9
/10
HD až Full HD (v závislosti na typu předplatného)
Ano
Ano
Ano
Od 199 Kč
Voyo
9.7
/10
4K UHD
Ne
Ano
Ano
Od 159 Kč
Amazon Prime
8.9
/10
4k Ultra HD
Ano
Ano
Ano
Od 79 Kč
Apple TV
8.5
/10
4K HDR
Ano
Ano
Ne
Od 199 Kč
O2 TV
8.5
/10
4k
Ne
Ano
Ne
Od 399 Kč
Netflix logo

Netflix

Americká streamovací služba Netflix se drží už řádku let na prvních příčkách popularity. S rostoucí konkurencí dalších zahraničních, ale také tuzemských platforem mnoho diváků zvažuje, zda zvolit právě Netflix, či se raději poohlédnout po alternativě. S rozhodováním vám snad pomůže dnešní velká recenze, ve které najdete odpovědi na všechny své otázky. 

Hodnocení

9.9
/10
Obrovská nabídka filmů a seriálu
Exkluzivní pořady (originály Netflix)
Možnost sledovat offline
Funkční aplikace
Vysoká kompatibilita se zařízeními
Voyo logo

Voyo

Přestože v čele populárních streamovacích platforem se drží především zahraniční služby, jako je Netflix či HBO Max, oblíbená česká televize Nova nezůstala pozadu a přinesla na český trh kanál Voyo. Ten se po více než deseti letech fungování může pochlubit širokou nabídkou programů a titulů, původními pořady z vlastní produkce a nízkou cenou předplatného. Pokud zvažujete, zda si předplatné Voyo.cz pořídit, v následujících řádcích najdete naše hodnocení, zkušenosti a také odpovědi na nejčastější otázky.

Hodnocení

9.7
/10
Obrovské množství českých i zahraničních filmů a pořadů
Výborný dabing/titulky
Původní seriály a filmy televize Nova
Nové díly lze shlédnout 7 dní před premiérou v TV
2 zařízení v rámci jednoho předplatného
Bez reklam
Nízká cena
Zkušební sedmidenní lhůta
Amazon prime video logo

Amazon Prime

Pokud je vaším hlavním kritériem při výběru streamovací služby cena, možná už vám padla do oka platforma Amazon Prime. Ta se může pochlubit nejen bezkonkurenčně nízkými měsíčními poplatky, ale také řadou exkluzivních pořadů. I přes řadu výhod má však své mouchy, které mohou divácký zážitek značně znepříjemnit. V případě, že jste stále na vážkách, zda dát streamovací službě od amerického Amazonu šanci, vám s rozhodováním pomůže naše obsáhlá recenze. 

Hodnocení

8.9
/10
Exkluzivní pořady
Nízká cena
Bezplatná zkušební lhůta
Vysoká kompatibilita se zařízeními
Apple TV logo

Apple TV

Pokud patříte mezi majitele jablíčka, nejspíš jste zaregistrovali, že na trh se steamovacími službami vstoupil také Apple. Přestože nabídkou filmů a seriálů se gigantům, jako je Netflix nebo HBO Max, zatím nemůže rovnat, uživatele potěší celou řadou výhod, o kterých si u konkurence můžeme nechat jen zdát. Pokud stále váháte, jestli dát Apple TV+ šanci, definitivní odpověď možná najdete v naší dnešní recenzi. 

Hodnocení

8.5
/10
Vysoká kvalita pořadů
Při zakoupení produktů Apple až 3 měsíce zdarma
sedmidenní zkušební lhůta zdarma
Vysoké rozlišení a kvalita zvuku
Lze sdílet na šesti zařízeních
Možnost offline sledování

O2 TV

Dáváte před streamovacími službami přednost internetových televizím? V tom případě možná zvažujete předplacení O2TV, jedné z předních internetových televizních služeb v České republice. A není divu – díky široké škále kanálů, od zpravodajství přes sport až po filmy a seriály, nabízí O2 TV obsah pro skutečně každého diváka. V dnešní recenzi se podíváme na to, co tato služba nabízí, jaké jsou její klíčové vlastnosti a výhody, ale i možná omezení.

Hodnocení

8.5
/10
Velký výběr tarifů a programů
Videotéka
Možnost sledování až na 3 zařízeních
Možnost sledování více sportovních přenosů současně
Jednoduché objednání

Finální shrnutí recenze

Disney+ stojí 199 Kč měsíčně s možností ročního předplatného, kde získáte dva měsíce zdarma. Umožňuje připojit deset zařízení a sledovat na čtyřech současně. Filmotéka obsahuje tituly od Disney, Marvel, Star Wars, Pixar, National Geographic a Star. Je možné sledovat offline, což je vhodné pro cestování. Disney+ nabízí rodičovskou kontrolu a český dabing, zaměřuje se hlavně na dětské diváky. Oproti konkurenci neumožňuje bezplatné vyzkoušení. Registrace je nezávazná a předplatné lze kdykoliv zrušit.

Výhody

Bohatá nabídka filmů a seriálů
Zákaznická podpora na telefonu
Možnost sledovat až na 4 zařízení současně
Rodičovská kontrola
Offline sledování
Kvalitní český dabing u většiny dětského obsahu
Skryté titulky pro neslyšící

Nevýhody

Nenabízí možnost bezplatného vyzkoušení

Hodnocení našeho týmu

8.4
/10
Cena předplatného:
8.9
/10
Osobní zkušenosti:
8.8
/10
Obsah a funkce služby:
8.3
/10

Disney

Cena předplatného:
199 Kč
Možnost vyzkoušet zdarma:
Ne

Často kladené dotazy k Disney + recenze: Naše i vaše osobní zkušenosti

Návody

TVTelo - redakceTVTelo - redakce

TVTelo - redakce

Aktualizováno: 24. 5. 2024

Jsme tým filmových nadšenců a expertů na streamovací služby, skládající se ze Zdeňka, Honzy a Ondry. Naše vášeň pro filmový průmysl a neustálé sledování nejnovějších trendů v oblasti streamování nás spojuje v jedinečný tým, který je zde, aby vám přinášel nejčerstvější informace z filmového průmyslu a odborné recenze streamovacích služeb.