Film Europe: Průvodce světem evropských filmů

Patříte mezi fanoušky evropské filmové tvorby, ale není ve vašich silách navštívit všechny filmové festivaly? Žádné strachy! Díky projektu Film Europe nemusíte za nejnovějšími snímky vyrazit dál než do nejbližšího kina či k obrazovce své televize, mobilu nebo počítače. Pojďme se společně podívat, co vše tento český projekt dělá pro podporu kinematografie i filmové nadšence u nás. 

Distribuce evropských filmů i filmové přehlídky

Pokud patříte mezi zastánce teorie, že film se zkrátka musí vidět v kině, bezpochyby vás potěší zjištění, že právě projekt Film Europe je zodpovědný za uvedení celé řady evropských festivalových snímků v českých kinosálech. Funguje totiž v prvé řadě jako distribuční společnost, která vybírá a kupuje oceňované festivalové snímky z evropské produkce, které následně představuje divákům na stříbrném plátně. Od roku 2010, kdy byl projekt spuštěn, uvedl Film Europe do českých a slovenských kin stovky kvalitních titulů.

Tím však činnost projektu Filmu Europe ani zdaleka nekončí. Mimo jiné pořádá celou řadu tematických akcí a tzv. filmových přehlídek, na kterých můžete shlédnout výběr toho nejlepšího z prestižních filmových festivalů, aniž byste museli opouštět hranice České republiky či Slovenska. Film Europe také provozuje několik vlastních kin, která se specializují na promítání evropské kinematografie. V těchto kinech můžete zažít nejen běžné filmové projekce, ale také speciální akce, jako jsou premiéry, besedy s tvůrci, tematické večery a filmové maratony. Tato kina se stala kulturními centry, kde se setkávají filmoví nadšenci a kde se oslavuje evropský film ve všech jeho podobách.

Sledujte kvalitní filmy online

Že to máte na nejbližší filmovou přehlídku či kina Film Europe daleko, nebo jste jednoduše vyhlédnuté snímky propásli? Není třeba věšet hlavu, i pro tyto případy má Film Europe řešení! Svým divákům totiž nabídne bohatou videotéku Edisonline, na které můžete shlédnout stovky festivalových snímků. Do rozsáhlé sbírky v poslední době přibyly například filmy: 

  • Bastard,
  • Píseň země,
  • Caravaggiův stín,
  • Polibek,
  • Čtyři malí dospělí.

Pokud vám vyhovuje spíše klasický televizní formát, stačí naladit některý ze 2 televizních kanálů, které projekt provozuje – Film Europe a Film Europe+. Oba kanály vysílají ve vysokém rozlišení obrazu HD. Většina vysílaných filmů patří mezi horké novinky z evropských filmových festivalů a Film Europe je vysílá v české a slovenské premiéře. Snímky si můžete užít v původním znění s kvalitními českými titulky, v českém znění na vás čekají pohádky pro děti a původní československá tvorba. Aktuální program najdete na oficiálním webu, kde si ho můžete také stáhnout.

Vzhledem k tomu, že oba televizní kanály fungují jako klasická internetová televize, vás při sledování filmů nebudou otravovat reklamy. Noční sovy i ranní ptáčata jistě potěší také fakt, že vysílání probíhá 24 hodin denně

Nálož festivalových filmů za skvělou cenu

Přestože oba televizní kanály Film Europe nabízejí nejnovější festivalové snímky, závratných částek za pravidelné předplatné se rozhodně bát nemusíte – za měsíc vysílání zaplatíte celkem 155 Kč, tedy méně než vstupenku do kina. Předplatné přitom zahrnuje nejen 2 vysílací kanály, ale také 50 hodin nahrávání filmů, možnost zpětného přehrávání a rovněž zmiňovanou videotéku se stovkami výběrových festivalových snímků. 

Pokud sledujete filmy spíše příležitostně, ale nechcete si nechat ujít premiéru očekávaného snímku, zaplatit si můžete také jednorázové shlédnutí filmu. Ceny se zpravidla pohybují kolem 140 Kč za film, narazit však můžete i na levnější tituly. Na shlédnutí filmu máte 2 dny od zaplacení, příjemným bonusem je rovněž přístup do celé videotéky na několik dní zcela zdarma. 

Ušetřete s letní slevou

Přestože Film Europe, respektive platforma Edisonline, se může pochlubit poměrně nízkými cenami, dodatečná sleva rozhodně potěší. Plánujete-li roční předplatné, právě teď je ideální doba – do konce prázdnin získáte roční předplatné s obrovskou 40% slevou. Namísto běžných 1 860 Kč za roční předplatné zaplatíte pouze 1 150 Kč. 

Jak naladit Film Europe

S projektem Film Europe si můžete užít Full HD obraz na různých zařízeních, ať už je to váš počítač, telefon nebo tablet. Stačí použít webový prohlížeč nebo využít aplikace pro Apple, Android a Samsung Smart TV. Oba kanály Film Europe můžete získat také kontaktováním TV operátora. Díky široké kompatibilitě a vysokému rozlišení si můžete vychutnat vysokou kvalitu obrazu i zvuku, ať už jste doma, na cestách, nebo kdekoli jinde. 

Film Europe zkrátka přináší to nejlepší z evropské kinematografie přímo do vašeho domova, ať už jste nadšený filmový fanda, nebo si jen občas rádi dopřejete kvalitní snímek. Pro více informací navštivte oficiální webové stránky projektu a ponořte se do světa evropských filmů!

Zdeněk MatuškaZdeněk Matuška

Zdeněk Matuška

Aktualizováno: 9. 7. 2024

Jmenuji se Zdeněk Matuška a jsem vášnivým milovníkem filmů a seriálů. Můj hluboký zájem o svět televize mě přivedl k tomu, abych se stal součástí týmu na webu tvtelo.cz, kde sdílím svůj pohled na aktuální TV programy. Nejenže sleduji pořady na různých televizních kanálech, ale jsem také velkým fanouškem streamovacích platforem. Proto jsem si dal za úkol udělat kvalitní srovnání a recenze všech dostupných streamovacích služeb. Sledujte mé články, pokud chcete být v obraze co se týče novinek v oblasti televizního a streamového obsahu.

Podobné články

Zobrazit další články
Filmy o koních, které musíte vidět

Filmy o koních, které musíte vidět

Ať už máte doma malou koňařku, nebo vás zkrátka baví filmy o těchto majestátních zvířatech, jste na správném místě. Máme pro vás tipy na oblíbené filmy s koňmi v hlavní roli, které byste si rozhodně neměli nechat ujít, ať už dáváte přednost komediím, dojemným snímkům či animákům.  Zaříkávač koní (1998) Pokud máte chuť na film…

StarDance 2024: soutěžící, porotci, kde sehnat lístky

StarDance 2024: soutěžící, porotci, kde sehnat lístky

Patříte mezi fanoušky StarDance a chcete vědět, kdo bude v další sérii? Nebo zatím StarDance nesledujete, ale rádi byste se o ní něco dozvěděli? Jste na správném místě! ObsahO čem je StarDance, historie v České republiceCo nás čeká v roce 2024Pravidla, jak soutěž probíháJak ovlivňuje divácké hlasování a hodnocení poroty celkový výsledek?Vítězové z předchozích letModerátořiTaneční…

Filmy o psech

Filmy o psech

Patříte mezi nadšené pejskaře a přemýšlíte, co si dnes večer pustit? V tom případě jste na správném místě! Máme pro vás tipy na zajímavé filmy o psech, které byste si rozhodně neměli nechat ujít, ať už máte chuť na pořádnou porci zábavy, dojemný snímek, u kterého si popláčete, nebo animovaný film pro celou rodinu.  Marley…

Filmy podle skutečné události

Filmy podle skutečné události

Přemýšlíte, jaký film si pustit, ale na sci-fi či ztřeštěnou komedii nemáte náladu? Jasnou volbou budou filmy podle skutečné události, mezi kterými si vyberete bez ohledu na žánr, který preferujete. Od dramatických biografií po napínavé kriminální příběhy, filmy založené na reálných událostech vás zaručeně vtáhnou do děje. Objevte s námi ty nejlepší příběhy, které psal…