Filmy o rapu, které musíte vidět

Patříte mezi fanoušky rapu a hip-hopu a rádi byste si svůj oblíbený žánr užili i na televizních obrazovkách? V tom případě jste na správném místě. Máme pro vás tipy na ty nejlepší filmy o rapu, které byste si rozhodně neměli nechat ujít, ať už máte chuť na biografický film o rapových legendách, nebo čistě fiktivní snímek autenticky zachycující americkou rapovou scénu a odrážejí realitu života na ulici. Tak pojďme na to!

8. míle (2002)

Eminem patří právem mezi nejúspěšnější rappery současnosti, a nebude tak žádným překvapením, že jeho film 8. míle se dostal na špičku našeho žebříčku. Přestože do kin byl uveden už v roce 2002, tedy před více než dvaceti lety, stále má divákům co nabídnout. 

Eminem ve snímku ztvárnil postavu Jimmyho, která byla inspirovaná jeho vlastním životem. Film sleduje několik dní v životě Jimmyho, který se přes řadu osobních i profesionálních překážek snaží prosadit na rapové scéně, která je jeho jedinou jízdenkou za lepším životem.

Film 8 míle můžete sledovat na platformě HBO Max, Skyshotime, Netflix.

Straight outta Compton (2015)

Pokud patříte mezi fanoušky žánru gangsta rap, tenhle film už jste pravděpodobně viděli víckrát, než dokážete spočítat. Pokud ne, rozhodně byste to měli napravit. Zkrátka a dobře, tenhle snímek z roku 2015 stojí za shlédnutí, o čemž napovídá i nominace na Oscara, kterou získal.

Biografický snímek vypráví skutečný příběh vzestupu a pádu rapové skupiny N.W.A., která z Los Angeles udělala epicentrum gangsta rapu. Film je nejen svědectvím o těžkostech, s jakými se museli potýkat, ale také o revoluční síle hudby, která ovlivnila celou generaci. Přestože skuteční členové N.W.A. si ve filmu bohužel nezahráli, snímek produkovali. 

Film Straight outta Compton můžete sledovat na platformě AppleTV+.

Zbohatni nebo chcípni (2005)

U biografických příběhů ještě chvíli zůstaneme – v našem žebříčku samozřejmě nesmí chybět snímek Zbohatni nebo chcípni. Jak napovídá samotný název Get Rich or Die Tryin‘, shodný se jménem 50 Centova prvního alba, film je inspirovaný skutečným životem tohoto populárního rappera. Ten si tentokrát střihl ve filmu hlavní roli rappera Marcuse. Snímek zkoumá jeho tvrdý život na ulici, boj s násilím i drogami a nakonec také jeho úspěšný vstup do světa hudby. 50 Cent nebyl jediná hvězda, která se ve filmu objevila – těšit se můžete například také na Terrace Howarda či Violu Davis.

Film Zbohatni nebo chcípni můžete sledovat na platformě AppleTV+.

The Notorious B.I.G. (2009)

Na skutečném příběhu je založen také životopisný snímek The Notorious B.I.G. z roku 2009. Tentokrát jsme svědky kariéry rappera Christophera Wallacea, známého spíše pod uměleckým jménem The Notorious B.I.G. Od jeho skromných začátků na ulicích Brooklynu, přes jeho vzestupy a pády v hudebním průmyslu, až po jeho tragickou smrt, film ukazuje komplikovanost jeho osobního i profesionálního života. Role Christophera se ujal jeho vlastní syn, Christopher Jordan Wallace, v dospělosti ho hraje Jamal Woolard. Ten si roli zopakoval ve filmu All Eyez on Me, který v našem žebříčku rovněž nebude chybět.

Film The Notorious B.I.G můžete sledovat na platformě Disney +, Netflix, O2 TV.

All Eyez on Me (2017)

Není pochyb o tom, že Tupac Shakur patří mezi rapové legendy, a rozhodně tak nemůžeme opomenout biografické drama z roku 2017, které bylo pojmenováno po jeho nejúspěšnějším albu, All Eyez on Me. Příběh sleduje jeho rychlý vzestup ve světě hudby a filmu, jeho politický aktivismus a kontroverzní život, který zahrnoval konflikty s policií, vězení a rivalitu mezi východním a západním pobřežím USA. Ve filmu si zahráli rappeři E.D.I. Mean a Young Noble z Tupacovi skupiny Outlawz, kteří ztvárnili sami sebe.

Film All Eyez on Me můžete sledovat na platformě Disney plus, Netflix, O2 TV.

Respekt (1992)

Pokud vás Tupac Shakur zaujal nejen svou hudební, ale i hereckou kariérou, rozhodně byste si neměli nechat ujít snímek Respekt z roku 1992, přestože rap hraje ve tomhle filmu tak trochu druhé housle. Hlavními hrdinu filmu jsou čtyři přátelé z Harlemu – Bishop, Q, Raheem a Steel, kteří se snaží získat respekt ve své čtvrti. Příběh se zaměřuje na jejich každodenní život, v němž se potýkají s policejními raziemi a gangstery. Jejich plán na loupež v místním obchodě se jim však vymkne z rukou…

Film All Eyez on Me můžete sledovat na platformě Apple TV+.

Snaž se a jeď (2005)

Žebříček těch nejlepších filmů o rapu uzavíráme tipem na snímek Snaž se a jeď (v originále Hustle and Flow). Ani tentokrát se nejedná o životopisný film – příběh sleduje život DJaye, pouličního pasáka z Memphisu, který se snaží změnit svůj život a stát se respektovaným rapperem. Film zobrazuje jeho cestu za seberealizací skrze hudbu, včetně pokusů o nahrávání hip-hopového dema s pomocí svých přátel a improvizovaného domácího studia. Hlavní role se ujal Terrace Howard, kterého můžete znát například z již zmiňovaného filmu Zbohatni nebo chcípni, který se mimochodem objevil v kinech tentýž rok.

Film Snaž se a jeď můžete sledovat na platformě Apple TV+.

Zdeněk MatuškaZdeněk Matuška

Zdeněk Matuška

Aktualizováno: 25. 5. 2024

Jmenuji se Zdeněk Matuška a jsem vášnivým milovníkem filmů a seriálů. Můj hluboký zájem o svět televize mě přivedl k tomu, abych se stal součástí týmu na webu tvtelo.cz, kde sdílím svůj pohled na aktuální TV programy. Nejenže sleduji pořady na různých televizních kanálech, ale jsem také velkým fanouškem streamovacích platforem. Proto jsem si dal za úkol udělat kvalitní srovnání a recenze všech dostupných streamovacích služeb. Sledujte mé články, pokud chcete být v obraze co se týče novinek v oblasti televizního a streamového obsahu.

Podobné články

Filmy o loupeži, které musíte vidět

Filmy o loupeži, které musíte vidět

Filmy o loupeži jsou žánrem, který baví diváky po celém světě – kombinace napětí, akce a charismatických hlavních hrdinů je zkrátka neodolatelná! Pokud máte chuť na pořádnou loupež ve velkém stylu, ale nevíte, jaký film si dnes večer pustit, jste na správném místě. Pojďme si připomenout několik ikonických snímků, které obohatí váš filmový repertoár. Počátek…

Filmy o tancování, které musíte vidět

Filmy o tancování, které musíte vidět

Přemýšlíte, jaký film si pustit tento víkend? Ať už patříte mezi talentované tanečníky, nebo jen zkrátka nadšené fanoušky tance, připravili jsme pro vás seznam filmů o tancování, které byste si rozhodně neměli nechat ujít. Na své si přijdou jak milovníci street dance, tak baletu či třeba disca – tak se pohodlně usaďte a připravte se…

Filmy o autech, které musíte vidět

Filmy o autech, které musíte vidět

Není pochyb o tom, že auta jsou v Hollywoodu mimořádně oblíbeným tématem. A to natolik, že bychom filmy, ve kterých hrají prim auta, mohli nazvat téměř samostatným žánrem. Pokud máte na nějaký ten automobilový snímek náladu, jste na správném místě – máme pro vás tipy na filmy o autech, které byste si rozhodně neměli nechat…

Filmy o přežití podle skutečné události

Filmy o přežití podle skutečné události

Filmy o přežití fascinují diváky houževnatostí hlavních postav i pořádnou dávkou akce. Když však k napínavému ději připočteme fakt, že je příběh založen na skutečných událostech, snímek dostává úplně nový rozměr. Pokud jsou filmy o přežití podle skutečné události přesně podle vašeho gusta, jste na správném místě. Máme pro vás hned osm tipů na filmy,…