Kdy a kde dávají Hobita

Patříte mezi milovníky Tolkiena a adaptací jeho díla na filmovém plátně? Pak si rozhodně nenechte ujít Hobita, nejnovější součást filmového světa Pána prstenů. Prozradíme vám, kdy a kde toto oblíbené fantasy naladit v televizi i streamovacích službách. 

Hobit TV program

Hobit se podobně jako sága Pán prstenů pravidelně objevuje na televizních obrazovkách. Tento rok můžete film naladit koncem roku na HBO 2, a to včetně dvou filmových pokračování. 

Hobit obsazení

Bilbo PytlíkMartin FreemanJan Dolanský
Gandalf ŠedýIan McKellenPetr Pelzer
Thorin DubenštíkRichard ArmitageDavid Suchařípa
GlumAndy SerkisMartin Zahálka
BalinKen StottOldřich Vlach
DwalinGraham McTavishTomáš Karger
KíliAidan TurnerMichal Holán
FíliDean O’GormanVojtěch Hájek
BofurJames NesbittLibor Bouček
GloinPeter HambletonTomáš Borůvka

Kde sledovat Hobita online?

Pokud chcete shlédnout film Hobit: Neočekávaná cesta, či některý z dalších dvou dílů trilogie online, máte hned několik možností: Amazon Prime Video, Google Play, HBO Max, iTunes, O2TV, Prima Plus a Rakuten. 

O čem je film Hobit?

První film trilogie, Hobit: Neočekávaná cesta, vypráví příběh Bilba Pytlíka, klidného hobita, který je nečekaně zatažen do dobrodružné výpravy. Příběh začíná ve vesnici Hobitín, kde se Bilbo postupně seznamuje s trpaslíkem jménem Thorin, který ho přesvědčuje, aby se připojil k jeho skupině trpaslíků na výpravu k Osamělé hoře. Thorin, společně s dalšími trpaslíky, chce znovu získat království, které jim bylo odebráno drakem Šmakem. Bilbo se nakonec rozhodne připojit k výpravě, a tak se vydává na nebezpečnou cestu plnou potíží a dobrodružství.

Během cesty se skupina setkává s různými bytostmi a tvory, včetně skřetů, obřích pavouků a lesních elfů. Bilbo objevuje kouzelný Prsten, který mu dává schopnost stát se neviditelným. Postupně se Bilbo stává klíčovým členem skupiny a projevuje schopnosti, o kterých nikdo nečekal. První film představuje pouze počátek jejich dobrodružství, které se bude rozvíjet v dalších dvou filmech trilogie.

Uživatelské ohlasy na film Hobit

Uživatelská odezva na film Hobit byla obecně pozitivní, avšak objevila se i kritika. Někteří diváci a fanoušci J.R.R. Tolkiena byli nároční zejména s ohledem na srovnání s knižní předlohou a také s předchozí filmovou trilogií Pán prstenů, kterou režíroval stejný filmař, Peter Jackson.

Jedním z hlavních bodů kritiky bylo rozšíření krátkého příběhu Hobita do tří filmů, což někteří diváci považovali za přebytečné. Objevily se také názory, že některé změny nebo přídavky ve filmu nejsou v souladu s duchem Tolkienova díla. Nicméně mnozí diváci ocenili vizuální efekty, výkony herců, atmosféru a epický příběh. Na českém filmové portálu CSFD.cz si film vysloužil opravdu pěkných 81 %. Nejméně získal poslední díl, kterému diváci udělili 75 %.

Nejčastější otázku k filmu Hobit

Zdeněk MatuškaZdeněk Matuška

Zdeněk Matuška

Aktualizováno: 25. 5. 2024

Jmenuji se Zdeněk Matuška a jsem vášnivým milovníkem filmů a seriálů. Můj hluboký zájem o svět televize mě přivedl k tomu, abych se stal součástí týmu na webu tvtelo.cz, kde sdílím svůj pohled na aktuální TV programy. Nejenže sleduji pořady na různých televizních kanálech, ale jsem také velkým fanouškem streamovacích platforem. Proto jsem si dal za úkol udělat kvalitní srovnání a recenze všech dostupných streamovacích služeb. Sledujte mé články, pokud chcete být v obraze co se týče novinek v oblasti televizního a streamového obsahu.

Podobné články

Filmy o loupeži, které musíte vidět

Filmy o loupeži, které musíte vidět

Filmy o loupeži jsou žánrem, který baví diváky po celém světě – kombinace napětí, akce a charismatických hlavních hrdinů je zkrátka neodolatelná! Pokud máte chuť na pořádnou loupež ve velkém stylu, ale nevíte, jaký film si dnes večer pustit, jste na správném místě. Pojďme si připomenout několik ikonických snímků, které obohatí váš filmový repertoár. Počátek…

Filmy o tancování, které musíte vidět

Filmy o tancování, které musíte vidět

Přemýšlíte, jaký film si pustit tento víkend? Ať už patříte mezi talentované tanečníky, nebo jen zkrátka nadšené fanoušky tance, připravili jsme pro vás seznam filmů o tancování, které byste si rozhodně neměli nechat ujít. Na své si přijdou jak milovníci street dance, tak baletu či třeba disca – tak se pohodlně usaďte a připravte se…

Filmy o rapu, které musíte vidět

Filmy o rapu, které musíte vidět

Patříte mezi fanoušky rapu a hip-hopu a rádi byste si svůj oblíbený žánr užili i na televizních obrazovkách? V tom případě jste na správném místě. Máme pro vás tipy na ty nejlepší filmy o rapu, které byste si rozhodně neměli nechat ujít, ať už máte chuť na biografický film o rapových legendách, nebo čistě fiktivní…

Filmy o autech, které musíte vidět

Filmy o autech, které musíte vidět

Není pochyb o tom, že auta jsou v Hollywoodu mimořádně oblíbeným tématem. A to natolik, že bychom filmy, ve kterých hrají prim auta, mohli nazvat téměř samostatným žánrem. Pokud máte na nějaký ten automobilový snímek náladu, jste na správném místě – máme pro vás tipy na filmy o autech, které byste si rozhodně neměli nechat…