Kdy a kde dávají Jamese Bonda

James Bond patří bezpochyby patří mezi nejznámější filmové série, a do roku 2021 vzniklo už úctyhodných dvacet jedna celovečerních filmů. Ať už nedáte dopustit na Jamese Bonda v podání Seana Conneryho, Pierce Brosnana nebo Daniela Craiga, prozradíme vám, kdy a kde je můžete shlédnout.

James Bond TV program

Vzhledem k tomu, že filmová série obsahuje obrovské množství snímků, se James Bond objevuje na televizních obrazovkách několikrát do roka. Pokud si nechcete nechat film utéct, nezapomeňte sledovat aktuální televizní program

James Bond obsazení

James BondSean ConneryPavel Šrom
James BondGeorge LazenbyRudolf Jelínek
James BondRoger MooreRudolf Jelínek
James BondTimothy DaltonVladislav Beneš
James BondPierce BrosnanVladislav Beneš
James BondDaniel CraigJiří Dvořák

Kde sledovat Jamese Bonda online?

Nechce se vám čekat, až budou dávat Jamese Bonda v televizi? Většinu filmů ze série James Bonda si můžete bez problémů pustit na některé ze streamovacích služeb. Drtivá většina z nich je dostupná na iTunes, Rakuten a Google Play, některé ze starších dílů najdete také na Amazon Prime Video. 

O čem jsou filmy James Bond?

Filmy James Bond jsou série akčních špionážních filmů, které mají své kořeny ve stejnojmenných románech britského spisovatele Iana Fleminga. James Bond je fiktivní britský tajný agent, který pracuje pro tajnou službu MI6. Filmová série Jamese Bonda je známá pro své akční scény, špiónské prvky, exotická místa, vynikající auta a ikonické postavy. Základním prvkem většiny filmů je boj Jamese Bonda proti zločineckým organizacím, teroristům nebo záhadným zločincům, kteří často hrozí ničivými plány pro světovou bezpečnost. Bond je také známý svým vkusem pro luxus, elegantními obleky, technickými vychytávkami a schopností vymanit se z nebezpečných situací.

Prvním filmem Jamese Bonda byl Dr. No z roku 1962, kde Bonda ztvárnil herec Sean Connery. Od té doby se objevilo mnoho dalších filmů s různými herci v roli Jamese Bonda, včetně George Lazenby, Rogera Moorea, Timothyho Daltona, Pierce Brosnana, Daniela Craiga a dalších. Každý herec přinesl svůj vlastní styl a interpretaci postavy.

Mezi nejznámější a nejoblíbenější filmy Jamese Bonda patří například Goldfinger, Skyfall, Casino Royale a Zlaté oko. Filmová série je jednou z nejdelších a nejúspěšnějších ve filmové historii. Prozatím posledním filmem v sérii, a také posledním filmem, ve které si Jamese Bonda zahrál Daniel Craig, je snímek Není čas zemřít.

Uživatelské ohlasy na Jamese Bonda

Filmová série Jamese Bonda je jednou z nejpopulárnějších a nejdéle trvajících filmových franšíz v historii. Jedním z diskutovaných prvků je proměnlivost herců v roli Jamese Bonda. Každý herec, který ztvárnil tuto ikonickou postavu, přinesl do role svůj vlastní styl a interpretaci. 

S postupem času se navíc vyvíjela technologie v kinematografii, což vedlo k výraznému zlepšení vizuálních efektů a akčních scén. Někteří diváci si inovace a modernizaci cení, ale někteří preferují klasický šarm starších filmů. Není tak divu, že každý film Jamese Bonda byl přijat různě kritikou i diváky. Přestože většina si získala na českém filmovém portálu CSFD.cz červené hodnocení (nad 70 %), najdou se i snímky s mírně horším hodnocením, jako díl Dnes neumírej a V tajné službě jejího Veličenstva.

Informace o Jamesi Bondovi

TVTelo - redakceTVTelo - redakce

TVTelo - redakce

Aktualizováno: 25. 5. 2024

Jsme tým filmových nadšenců a expertů na streamovací služby, skládající se ze Zdeňka, Honzy a Ondry. Naše vášeň pro filmový průmysl a neustálé sledování nejnovějších trendů v oblasti streamování nás spojuje v jedinečný tým, který je zde, aby vám přinášel nejčerstvější informace z filmového průmyslu a odborné recenze streamovacích služeb.

Podobné články

Filmy o loupeži, které musíte vidět

Filmy o loupeži, které musíte vidět

Filmy o loupeži jsou žánrem, který baví diváky po celém světě – kombinace napětí, akce a charismatických hlavních hrdinů je zkrátka neodolatelná! Pokud máte chuť na pořádnou loupež ve velkém stylu, ale nevíte, jaký film si dnes večer pustit, jste na správném místě. Pojďme si připomenout několik ikonických snímků, které obohatí váš filmový repertoár. Počátek…

Filmy o tancování, které musíte vidět

Filmy o tancování, které musíte vidět

Přemýšlíte, jaký film si pustit tento víkend? Ať už patříte mezi talentované tanečníky, nebo jen zkrátka nadšené fanoušky tance, připravili jsme pro vás seznam filmů o tancování, které byste si rozhodně neměli nechat ujít. Na své si přijdou jak milovníci street dance, tak baletu či třeba disca – tak se pohodlně usaďte a připravte se…

Filmy o rapu, které musíte vidět

Filmy o rapu, které musíte vidět

Patříte mezi fanoušky rapu a hip-hopu a rádi byste si svůj oblíbený žánr užili i na televizních obrazovkách? V tom případě jste na správném místě. Máme pro vás tipy na ty nejlepší filmy o rapu, které byste si rozhodně neměli nechat ujít, ať už máte chuť na biografický film o rapových legendách, nebo čistě fiktivní…

Filmy o autech, které musíte vidět

Filmy o autech, které musíte vidět

Není pochyb o tom, že auta jsou v Hollywoodu mimořádně oblíbeným tématem. A to natolik, že bychom filmy, ve kterých hrají prim auta, mohli nazvat téměř samostatným žánrem. Pokud máte na nějaký ten automobilový snímek náladu, jste na správném místě – máme pro vás tipy na filmy o autech, které byste si rozhodně neměli nechat…