Kdy a kde dávají Mrazíka

Když se řekne vánoční klasika, řada z nás si jistě vybaví kultovní sovětskou pohádku Mrazík. Přestože premiéru oslavila před více téměř šedesáti lety, stále se těší mezi diváky velké oblibě. Kdy můžete pohádku naladit v televizi, a kde ji naopak shlédnout celoročně online?

Mrazík TV Program

Mrazík je zařazován do televizního vysílání různých televizních stanic zejména o vánočních svátcích, občas také na Silvestra nebo Nový rok. 

Mrazík obsazení

Eduard IzotovIvan
Natalja SedychNastěnka
Alexandr ChvyljaMrazík
Inna ČurikovaMarfuša
Georgij MilljarBaba Jaga
Pavel PavlenkoTáta Nastěnky
Vera AltajskajaNastěnčina macecha
Galina BorisovaDědeček Hříbeček
Anatolij KubackijLoupežník
Valentin BrylejevŽenich

Kde sledovat Mrazíka online?

Nechcete čekat na prosinec a rádi byste si Mrazíka pustili online? V současné době je Mrazík dostupný v nabídce Voyo.cz, streamovací služby televize Nova. Předplatné vás vyjde na 159 Kč měsíčně. 

O čem je film Mrazík?

Za dávných dob žil stařeček, který měl hodnou a pracovitou dceru jménem Nastěnka. Avšak poté, co si vzal zlou ženu, začalo se všechno měnit. Tato nevlastní matka i její rozmazlená dcera Marfuša začaly Nastěnku týrat. Zvláště nevlastní matka měla zášť ke krásné Nastěnce a chtěla se jí zbavit. Nakonec ji jedné kruté zimy vyhnala do lesa s nadějí, že umrzne nebo padne za oběť vlkům.

V lese měla však Nastěnka štěstí, protože kouzelný Mrazík, ochránce zimy a lesa, se o ni postaral a pomohl jí přežít. Ve stejný čas vyrazil do světa pohledný mladík jménem Ivan, aby se setkal s loupežníky, zvládl konfrontaci s ježibabou, ale pro svou aroganci byl proměněn v medvěda. Aby se vrátil k lidské podobě, musel konat dobré skutky.

Uživatelské ohlasy na film Mrazík

O tom, že se jedná o oblíbenou vánoční klasiku, napovídá skvělé hodnocení na portálu CSFD.cz, kde si Mrazík vysloužil celých 75 %. Diváci chválí především krásné malované kulisy a špičkový český dabing, ve kterém zazářil například známý herec František Filipovský v roli Baby Jagy. 

Nejčastější otázky o Mrazíkovi

Zdeněk MatuškaZdeněk Matuška

Zdeněk Matuška

Aktualizováno: 24. 5. 2024

Jmenuji se Zdeněk Matuška a jsem vášnivým milovníkem filmů a seriálů. Můj hluboký zájem o svět televize mě přivedl k tomu, abych se stal součástí týmu na webu tvtelo.cz, kde sdílím svůj pohled na aktuální TV programy. Nejenže sleduji pořady na různých televizních kanálech, ale jsem také velkým fanouškem streamovacích platforem. Proto jsem si dal za úkol udělat kvalitní srovnání a recenze všech dostupných streamovacích služeb. Sledujte mé články, pokud chcete být v obraze co se týče novinek v oblasti televizního a streamového obsahu.

Podobné články

Filmy o loupeži, které musíte vidět

Filmy o loupeži, které musíte vidět

Filmy o loupeži jsou žánrem, který baví diváky po celém světě – kombinace napětí, akce a charismatických hlavních hrdinů je zkrátka neodolatelná! Pokud máte chuť na pořádnou loupež ve velkém stylu, ale nevíte, jaký film si dnes večer pustit, jste na správném místě. Pojďme si připomenout několik ikonických snímků, které obohatí váš filmový repertoár. Počátek…

Filmy o tancování, které musíte vidět

Filmy o tancování, které musíte vidět

Přemýšlíte, jaký film si pustit tento víkend? Ať už patříte mezi talentované tanečníky, nebo jen zkrátka nadšené fanoušky tance, připravili jsme pro vás seznam filmů o tancování, které byste si rozhodně neměli nechat ujít. Na své si přijdou jak milovníci street dance, tak baletu či třeba disca – tak se pohodlně usaďte a připravte se…

Filmy o rapu, které musíte vidět

Filmy o rapu, které musíte vidět

Patříte mezi fanoušky rapu a hip-hopu a rádi byste si svůj oblíbený žánr užili i na televizních obrazovkách? V tom případě jste na správném místě. Máme pro vás tipy na ty nejlepší filmy o rapu, které byste si rozhodně neměli nechat ujít, ať už máte chuť na biografický film o rapových legendách, nebo čistě fiktivní…

Filmy o autech, které musíte vidět

Filmy o autech, které musíte vidět

Není pochyb o tom, že auta jsou v Hollywoodu mimořádně oblíbeným tématem. A to natolik, že bychom filmy, ve kterých hrají prim auta, mohli nazvat téměř samostatným žánrem. Pokud máte na nějaký ten automobilový snímek náladu, jste na správném místě – máme pro vás tipy na filmy o autech, které byste si rozhodně neměli nechat…