Kdy a kde dávají Mrazíka

Když se řekne vánoční klasika, řada z nás si jistě vybaví kultovní sovětskou pohádku Mrazík. Přestože premiéru oslavila před více téměř šedesáti lety, stále se těší mezi diváky velké oblibě. Kdy můžete pohádku naladit v televizi, a kde ji naopak shlédnout celoročně online?

Mrazík TV Program

Mrazík je zařazován do televizního vysílání různých televizních stanic zejména o vánočních svátcích, občas také na Silvestra nebo Nový rok. 

Mrazík obsazení

Eduard IzotovIvan
Natalja SedychNastěnka
Alexandr ChvyljaMrazík
Inna ČurikovaMarfuša
Georgij MilljarBaba Jaga
Pavel PavlenkoTáta Nastěnky
Vera AltajskajaNastěnčina macecha
Galina BorisovaDědeček Hříbeček
Anatolij KubackijLoupežník
Valentin BrylejevŽenich

Kde sledovat Mrazíka online?

Nechcete čekat na prosinec a rádi byste si Mrazíka pustili online? V současné době je Mrazík dostupný v nabídce Voyo.cz, streamovací služby televize Nova. Předplatné vás vyjde na 159 Kč měsíčně. 

O čem je film Mrazík?

Za dávných dob žil stařeček, který měl hodnou a pracovitou dceru jménem Nastěnka. Avšak poté, co si vzal zlou ženu, začalo se všechno měnit. Tato nevlastní matka i její rozmazlená dcera Marfuša začaly Nastěnku týrat. Zvláště nevlastní matka měla zášť ke krásné Nastěnce a chtěla se jí zbavit. Nakonec ji jedné kruté zimy vyhnala do lesa s nadějí, že umrzne nebo padne za oběť vlkům.

V lese měla však Nastěnka štěstí, protože kouzelný Mrazík, ochránce zimy a lesa, se o ni postaral a pomohl jí přežít. Ve stejný čas vyrazil do světa pohledný mladík jménem Ivan, aby se setkal s loupežníky, zvládl konfrontaci s ježibabou, ale pro svou aroganci byl proměněn v medvěda. Aby se vrátil k lidské podobě, musel konat dobré skutky.

Uživatelské ohlasy na film Mrazík

O tom, že se jedná o oblíbenou vánoční klasiku, napovídá skvělé hodnocení na portálu CSFD.cz, kde si Mrazík vysloužil celých 75 %. Diváci chválí především krásné malované kulisy a špičkový český dabing, ve kterém zazářil například známý herec František Filipovský v roli Baby Jagy. 

Nejčastější otázky o Mrazíkovi

Zdeněk MatuškaZdeněk Matuška

Zdeněk Matuška

Aktualizováno: 24. 5. 2024

Jmenuji se Zdeněk Matuška a jsem vášnivým milovníkem filmů a seriálů. Můj hluboký zájem o svět televize mě přivedl k tomu, abych se stal součástí týmu na webu tvtelo.cz, kde sdílím svůj pohled na aktuální TV programy. Nejenže sleduji pořady na různých televizních kanálech, ale jsem také velkým fanouškem streamovacích platforem. Proto jsem si dal za úkol udělat kvalitní srovnání a recenze všech dostupných streamovacích služeb. Sledujte mé články, pokud chcete být v obraze co se týče novinek v oblasti televizního a streamového obsahu.

Podobné články

Zobrazit další články
Film Europe: Průvodce světem evropských filmů

Film Europe: Průvodce světem evropských filmů

Patříte mezi fanoušky evropské filmové tvorby, ale není ve vašich silách navštívit všechny filmové festivaly? Žádné strachy! Díky projektu Film Europe nemusíte za nejnovějšími snímky vyrazit dál než do nejbližšího kina či k obrazovce své televize, mobilu nebo počítače. Pojďme se společně podívat, co vše tento český projekt dělá pro podporu kinematografie i filmové nadšence…

Filmy o koních, které musíte vidět

Filmy o koních, které musíte vidět

Ať už máte doma malou koňařku, nebo vás zkrátka baví filmy o těchto majestátních zvířatech, jste na správném místě. Máme pro vás tipy na oblíbené filmy s koňmi v hlavní roli, které byste si rozhodně neměli nechat ujít, ať už dáváte přednost komediím, dojemným snímkům či animákům.  Zaříkávač koní (1998) Pokud máte chuť na film…

StarDance 2024: soutěžící, porotci, kde sehnat lístky

StarDance 2024: soutěžící, porotci, kde sehnat lístky

Patříte mezi fanoušky StarDance a chcete vědět, kdo bude v další sérii? Nebo zatím StarDance nesledujete, ale rádi byste se o ní něco dozvěděli? Jste na správném místě! ObsahO čem je StarDance, historie v České republiceCo nás čeká v roce 2024Pravidla, jak soutěž probíháJak ovlivňuje divácké hlasování a hodnocení poroty celkový výsledek?Vítězové z předchozích letModerátořiTaneční…

Filmy o psech

Filmy o psech

Patříte mezi nadšené pejskaře a přemýšlíte, co si dnes večer pustit? V tom případě jste na správném místě! Máme pro vás tipy na zajímavé filmy o psech, které byste si rozhodně neměli nechat ujít, ať už máte chuť na pořádnou porci zábavy, dojemný snímek, u kterého si popláčete, nebo animovaný film pro celou rodinu.  Marley…