Kdy a kde dávají S čerty nejsou žerty

S blížícími se Vánoci se můžeme těšit na celou řadu oblíbených českých pohádek. Jednou z nich je i vánoční klasika S čerty nejsou žerty. Kdy můžete tento nesmrtelný film režiséra Hynka Bočana naladit v televizi, a kde ho lze naopak celoročně shlédnout online? To vám prozradíme v dnešním článku.

S čerty nejsou žerty TV program

Pohádka s Čerty nejsou žerty, která byla natočena v roce 1984, tedy téměř před čtyřiceti lety, bývá jakožto oblíbený vánoční film pravidelně zařazována do televizního programu v období zimních svátků. Prozatím není v programu žádné televize zařazena (naposled byla odvysílána televizí Seznam.cz v dubnu letošního roku), shlédnout ji však můžete online. 

S čerty nejsou žerty obsazení

Čert VraníkOndřej Vetchý
LuciferKarel Heřmánek
Princezna AdélkaMonika Pelcová
Princezna AngelinaDana Bartůňková
Petr MáchalVladimír Dlouhý
Anna MáchalováJana Dítětová
KnížeJosef Kemr
Čert DrápalVladimír Hrubý

Kde S čerty nejsou žerty sledovat online

Pokud se vám nechce čekat, až některá z televizních stanic zařadí pohádku S čerty nejsou žerty do vysílání, film si můžete pustit na některé ze streamovacích služeb a internetových televizí. Nechybí především v nabídce původně českých streamovacích platforem, jako je Voyo.cz a Prima+. Dále můžete pohádku shlédnout na Starmax či Vodafone TV. Pokud se nechcete zavazovat předplatným, pohádku lze zapůjčit i zakoupit na platformách KVIFF TV, O2 TV a Kuki. 

O čem je film S čerty nejsou žerty

V malém knížectví, kde pohádky a kouzla patří k běžnému životu, se seběhne hned několik nečekaných událostí. Království, kterému namísto knížete vládne nespravedlivý správce, jenž se stará pouze o vlastní prospěch, spolupracuje s zlou macechou Dorotou Máchalovou, aby připravili čestného Petra o rodný mlýn. Když se peklo, pozorný hlídač všeho zlého, rozhodne zasáhnout, posílá mladého čerta Janka, aby přivedl zlou Dorotu do podsvětí. Naneštěstí Janek omylem unese Petrovu hodnou babičku. Snaží se svou chybu napravit, ale skončí v knížecím vojsku. Zde se seznámí s Petrem, který uprchl před správcovými lstmi. Spojí síly, aby společně dokončili čertův úkol.

Přestože se zdá, že cesta ke spravedlnosti nebude snadná, Petr a Janek se rozhodnou čelit všem překážkám, včetně Dorotiných zákeřných triků. Během svého dobrodružství musí zachránit knížecí dcery a dokončit úkol, který jim byl svěřen, aby všechno napravili.

Uživatelské ohlasy na film

O tom, že i po čtyřiceti letech patří film S čerty nejsou žerty mezi nejoblíbenější české pohádky, napovídá nepřekvapivě vysoké hodnocení. Na ČSFD.cz udělili diváci hned celých 89 % a chválí především výborné herecké výkony, chytrý a vtipný scénář, hudbu i propracové šermířské scény.

Nejčastější otázky o filmu S čerty nejsou žerty

Zdeněk MatuškaZdeněk Matuška

Zdeněk Matuška

Aktualizováno: 23. 3. 2024

Jmenuji se Zdeněk Matuška a jsem vášnivým milovníkem filmů a seriálů. Můj hluboký zájem o svět televize mě přivedl k tomu, abych se stal součástí týmu na webu tvtelo.cz, kde sdílím svůj pohled na aktuální TV programy. Nejenže sleduji pořady na různých televizních kanálech, ale jsem také velkým fanouškem streamovacích platforem. Proto jsem si dal za úkol udělat kvalitní srovnání a recenze všech dostupných streamovacích služeb. Sledujte mé články, pokud chcete být v obraze co se týče novinek v oblasti televizního a streamového obsahu.

Podobné články

Filmy o loupeži, které musíte vidět

Filmy o loupeži, které musíte vidět

Filmy o loupeži jsou žánrem, který baví diváky po celém světě – kombinace napětí, akce a charismatických hlavních hrdinů je zkrátka neodolatelná! Pokud máte chuť na pořádnou loupež ve velkém stylu, ale nevíte, jaký film si dnes večer pustit, jste na správném místě. Pojďme si připomenout několik ikonických snímků, které obohatí váš filmový repertoár. Počátek…

Filmy o tancování, které musíte vidět

Filmy o tancování, které musíte vidět

Přemýšlíte, jaký film si pustit tento víkend? Ať už patříte mezi talentované tanečníky, nebo jen zkrátka nadšené fanoušky tance, připravili jsme pro vás seznam filmů o tancování, které byste si rozhodně neměli nechat ujít. Na své si přijdou jak milovníci street dance, tak baletu či třeba disca – tak se pohodlně usaďte a připravte se…

Filmy o rapu, které musíte vidět

Filmy o rapu, které musíte vidět

Patříte mezi fanoušky rapu a hip-hopu a rádi byste si svůj oblíbený žánr užili i na televizních obrazovkách? V tom případě jste na správném místě. Máme pro vás tipy na ty nejlepší filmy o rapu, které byste si rozhodně neměli nechat ujít, ať už máte chuť na biografický film o rapových legendách, nebo čistě fiktivní…

Filmy o autech, které musíte vidět

Filmy o autech, které musíte vidět

Není pochyb o tom, že auta jsou v Hollywoodu mimořádně oblíbeným tématem. A to natolik, že bychom filmy, ve kterých hrají prim auta, mohli nazvat téměř samostatným žánrem. Pokud máte na nějaký ten automobilový snímek náladu, jste na správném místě – máme pro vás tipy na filmy o autech, které byste si rozhodně neměli nechat…