Kdy a kde dávají S čerty nejsou žerty

S blížícími se Vánoci se můžeme těšit na celou řadu oblíbených českých pohádek. Jednou z nich je i vánoční klasika S čerty nejsou žerty. Kdy můžete tento nesmrtelný film režiséra Hynka Bočana naladit v televizi, a kde ho lze naopak celoročně shlédnout online? To vám prozradíme v dnešním článku.

S čerty nejsou žerty TV program

Pohádka s Čerty nejsou žerty, která byla natočena v roce 1984, tedy téměř před čtyřiceti lety, bývá jakožto oblíbený vánoční film pravidelně zařazována do televizního programu v období zimních svátků. Prozatím není v programu žádné televize zařazena (naposled byla odvysílána televizí Seznam.cz v dubnu letošního roku), shlédnout ji však můžete online. 

S čerty nejsou žerty obsazení

Čert VraníkOndřej Vetchý
LuciferKarel Heřmánek
Princezna AdélkaMonika Pelcová
Princezna AngelinaDana Bartůňková
Petr MáchalVladimír Dlouhý
Anna MáchalováJana Dítětová
KnížeJosef Kemr
Čert DrápalVladimír Hrubý

Kde S čerty nejsou žerty sledovat online

Pokud se vám nechce čekat, až některá z televizních stanic zařadí pohádku S čerty nejsou žerty do vysílání, film si můžete pustit na některé ze streamovacích služeb a internetových televizí. Nechybí především v nabídce původně českých streamovacích platforem, jako je Voyo.cz a Prima+. Dále můžete pohádku shlédnout na Starmax či Vodafone TV. Pokud se nechcete zavazovat předplatným, pohádku lze zapůjčit i zakoupit na platformách KVIFF TV, O2 TV a Kuki. 

O čem je film S čerty nejsou žerty

V malém knížectví, kde pohádky a kouzla patří k běžnému životu, se seběhne hned několik nečekaných událostí. Království, kterému namísto knížete vládne nespravedlivý správce, jenž se stará pouze o vlastní prospěch, spolupracuje s zlou macechou Dorotou Máchalovou, aby připravili čestného Petra o rodný mlýn. Když se peklo, pozorný hlídač všeho zlého, rozhodne zasáhnout, posílá mladého čerta Janka, aby přivedl zlou Dorotu do podsvětí. Naneštěstí Janek omylem unese Petrovu hodnou babičku. Snaží se svou chybu napravit, ale skončí v knížecím vojsku. Zde se seznámí s Petrem, který uprchl před správcovými lstmi. Spojí síly, aby společně dokončili čertův úkol.

Přestože se zdá, že cesta ke spravedlnosti nebude snadná, Petr a Janek se rozhodnou čelit všem překážkám, včetně Dorotiných zákeřných triků. Během svého dobrodružství musí zachránit knížecí dcery a dokončit úkol, který jim byl svěřen, aby všechno napravili.

Uživatelské ohlasy na film

O tom, že i po čtyřiceti letech patří film S čerty nejsou žerty mezi nejoblíbenější české pohádky, napovídá nepřekvapivě vysoké hodnocení. Na ČSFD.cz udělili diváci hned celých 89 % a chválí především výborné herecké výkony, chytrý a vtipný scénář, hudbu i propracové šermířské scény.

Nejčastější otázky o filmu S čerty nejsou žerty

Zdeněk MatuškaZdeněk Matuška

Zdeněk Matuška

Aktualizováno: 23. 3. 2024

Jmenuji se Zdeněk Matuška a jsem vášnivým milovníkem filmů a seriálů. Můj hluboký zájem o svět televize mě přivedl k tomu, abych se stal součástí týmu na webu tvtelo.cz, kde sdílím svůj pohled na aktuální TV programy. Nejenže sleduji pořady na různých televizních kanálech, ale jsem také velkým fanouškem streamovacích platforem. Proto jsem si dal za úkol udělat kvalitní srovnání a recenze všech dostupných streamovacích služeb. Sledujte mé články, pokud chcete být v obraze co se týče novinek v oblasti televizního a streamového obsahu.

Podobné články

Zobrazit další články
Film Europe: Průvodce světem evropských filmů

Film Europe: Průvodce světem evropských filmů

Patříte mezi fanoušky evropské filmové tvorby, ale není ve vašich silách navštívit všechny filmové festivaly? Žádné strachy! Díky projektu Film Europe nemusíte za nejnovějšími snímky vyrazit dál než do nejbližšího kina či k obrazovce své televize, mobilu nebo počítače. Pojďme se společně podívat, co vše tento český projekt dělá pro podporu kinematografie i filmové nadšence…

Filmy o koních, které musíte vidět

Filmy o koních, které musíte vidět

Ať už máte doma malou koňařku, nebo vás zkrátka baví filmy o těchto majestátních zvířatech, jste na správném místě. Máme pro vás tipy na oblíbené filmy s koňmi v hlavní roli, které byste si rozhodně neměli nechat ujít, ať už dáváte přednost komediím, dojemným snímkům či animákům.  Zaříkávač koní (1998) Pokud máte chuť na film…

StarDance 2024: soutěžící, porotci, kde sehnat lístky

StarDance 2024: soutěžící, porotci, kde sehnat lístky

Patříte mezi fanoušky StarDance a chcete vědět, kdo bude v další sérii? Nebo zatím StarDance nesledujete, ale rádi byste se o ní něco dozvěděli? Jste na správném místě! ObsahO čem je StarDance, historie v České republiceCo nás čeká v roce 2024Pravidla, jak soutěž probíháJak ovlivňuje divácké hlasování a hodnocení poroty celkový výsledek?Vítězové z předchozích letModerátořiTaneční…

Filmy o psech

Filmy o psech

Patříte mezi nadšené pejskaře a přemýšlíte, co si dnes večer pustit? V tom případě jste na správném místě! Máme pro vás tipy na zajímavé filmy o psech, které byste si rozhodně neměli nechat ujít, ať už máte chuť na pořádnou porci zábavy, dojemný snímek, u kterého si popláčete, nebo animovaný film pro celou rodinu.  Marley…