Kdy a kde dávají Sám doma

Vánoce jsou nedílně spjaty s oblíbenými vánočními filmy. Kromě klasických pohádek nesmí na televizních obrazovkách chybět ani komediální film Sám doma. Přestože měl premiéru před více než třiceti lety, snímek se stále těší obrovské oblibě mezi diváky. Kdy ho můžete naladit v televizi, či kde ho lze shlédnout online? To vám prozradíme na následujících řádcích. 

Sám doma TV program

Oblíbená vánoční komedie Sám doma je pravidelně zařazována do programů televizních stanic, zejména v období svátků. V současné době bohužel není seriál zařazen v žádném TV programu.

Sám doma obsazení

Kevin McCallisterMacaulay Culkin
Harry LimeJoe Pesci
Marv MerchantsDaniel Stern
Fuller McCallisterKiernan Culkin
Kate McCallisterCatherine O’Hara
Peter McCallisterJohn Heard
Buzz McCallisterDevin Ratray
Gus PolinskiJohn Candy

Kde Sám doma sledovat online

Pokud vám uteklo vysílání Sám doma v televizi, pustit si ho můžete online. V současné době můžete sledovat film Sám doma na streamovací platformě Disney Plus, případně si film koupit či půjčit na Google Play Movies, O2 TV, iTunes či platformě Rakuten TV.

Sám doma na Disney+

O čem je film Sám doma

Film Sám doma (anglicky „Home Alone“) je klasická komedie z roku 1990, kterou režíroval Chris Columbus a napsal John Hugh. Hlavní postavou je osmiletý chlapec jménem Kevin McCallister, který je opuštěn svou rodinou během vánoční dovolené. Zápletka filmu Sám doma začíná, když rodina McCallisterů plánuje vánoční výlet do Paříže. V důsledku zmatku při balení a ranního spěchu nechají omylem Kevina doma, protože všichni předpokládají, že je s někým jiným. Když si Kevin uvědomí, že je sám doma, s nadšením si začne užívat nečekanou svobodu.

Kevin ze sám doma

Kevinova radost však brzy vyprchá při zjištění, že jeho domov je v ohrožení dvěma zloději, Harrym a Marvinem, kteří plánují vyloupit všechny domy v Kevinově čtvrti, včetně jeho vlastního. Kevin se rozhodne bránit svůj domov a vytvoří řadu pastí a léček, aby zloděje zastavil. Zbytek filmu sleduje Kevinovy pokusy ubránit svůj domov před zloději, což vede k nespočtu komických situací.

Uživatelské ohlasy na film

Film Sám patří práve mezi nejoblíbenější vánoční komedie. Na ČSFD si film od českých diváků vysloužil červené hodnocení a úctyhodných 86 %. Mimo jiné se jedná o 134. nejoblíbenější film na tomto recenzním webu. Diváci chválí především skvělou vánoční atmosféru, vtipné situace a nezapomenutelné hlášky. Pochvalu si od diváků vysloužila také hudba Johna Williamse. 

Nejčastější otázky o filmu Sám doma?

Zdeněk MatuškaZdeněk Matuška

Zdeněk Matuška

Aktualizováno: 24. 5. 2024

Jmenuji se Zdeněk Matuška a jsem vášnivým milovníkem filmů a seriálů. Můj hluboký zájem o svět televize mě přivedl k tomu, abych se stal součástí týmu na webu tvtelo.cz, kde sdílím svůj pohled na aktuální TV programy. Nejenže sleduji pořady na různých televizních kanálech, ale jsem také velkým fanouškem streamovacích platforem. Proto jsem si dal za úkol udělat kvalitní srovnání a recenze všech dostupných streamovacích služeb. Sledujte mé články, pokud chcete být v obraze co se týče novinek v oblasti televizního a streamového obsahu.

Podobné články

Filmy o loupeži, které musíte vidět

Filmy o loupeži, které musíte vidět

Filmy o loupeži jsou žánrem, který baví diváky po celém světě – kombinace napětí, akce a charismatických hlavních hrdinů je zkrátka neodolatelná! Pokud máte chuť na pořádnou loupež ve velkém stylu, ale nevíte, jaký film si dnes večer pustit, jste na správném místě. Pojďme si připomenout několik ikonických snímků, které obohatí váš filmový repertoár. Počátek…

Filmy o tancování, které musíte vidět

Filmy o tancování, které musíte vidět

Přemýšlíte, jaký film si pustit tento víkend? Ať už patříte mezi talentované tanečníky, nebo jen zkrátka nadšené fanoušky tance, připravili jsme pro vás seznam filmů o tancování, které byste si rozhodně neměli nechat ujít. Na své si přijdou jak milovníci street dance, tak baletu či třeba disca – tak se pohodlně usaďte a připravte se…

Filmy o rapu, které musíte vidět

Filmy o rapu, které musíte vidět

Patříte mezi fanoušky rapu a hip-hopu a rádi byste si svůj oblíbený žánr užili i na televizních obrazovkách? V tom případě jste na správném místě. Máme pro vás tipy na ty nejlepší filmy o rapu, které byste si rozhodně neměli nechat ujít, ať už máte chuť na biografický film o rapových legendách, nebo čistě fiktivní…

Filmy o autech, které musíte vidět

Filmy o autech, které musíte vidět

Není pochyb o tom, že auta jsou v Hollywoodu mimořádně oblíbeným tématem. A to natolik, že bychom filmy, ve kterých hrají prim auta, mohli nazvat téměř samostatným žánrem. Pokud máte na nějaký ten automobilový snímek náladu, jste na správném místě – máme pro vás tipy na filmy o autech, které byste si rozhodně neměli nechat…