Kdy a kde dávají Shreka

Přestože animovaný film Shrek vyšel před více než dvaceti lety, stále patří mezi oblíbené pohádky mezi dětmi i dospělými. Není tak divu, že se pravidelně vrací na televizní obrazovky a nechybí ani v nabídce oblíbených streamovacích služeb.

Shrek TV program

Přestože v současné době není Shrek zařazen do vysílání žádné televizní stanice, zpravidla se v televizním programu objevuje několikrát do roka, a to jak během vánočních svátků, tak v průběhu celého roku. 

Shrek obsazení

ShrekDavid NovotnýMike Myers
Oslík Tomáš JuřičkaEddie Murphy
FionaKamila ŠpráchalováCameron Diaz
Lord FarquaadJiří SchwarzJohn Lithgow
Robin HoodOtakar Brousek ml.Vincent Cassel
VlkJiří ZavřelAron Warner 
Perníček Milan SlepičkaConrad Vernon
PinocchioDavid UličníkCody Cameron 

Kde sledovat Shreka online?

Pokud jste nestihli vysílání v televizi, film Shrek můžete shlédnout na některé z oblíbených streamovacích služeb. Dostupný je například na Amazon Prime, iTunes, O2TV, Rakuten a SkyShowtime.

O čem je film Shrek?

Animovaný komediální film Shrek, který je první dílem úspěšné série, byl vydán v roce 2001 pod studiem Dreamworks. Příběh se odehrává v pohádkovém království a hlavní postavou je Shrek, zelený a mrzutý zlobr, který bydlí v samotě na bažině. Jeho klidný život se změní, když se do jeho bažiny nastěhuje mnoho pohádkových postav, které byly vyhnány z království zlým Lordem Farquaadem. Shrek se rozhodne jít za Lordem Farquaadem a požádat ho, aby mu vrátil jeho bažinu. Lord Farquaad mu dá možnost získat bažinu zpět tím, že mu pomůže najít princeznu Fionu, která je uvězněná ve věži, aby se s ní mohl oženit a stát se králem. Shrek souhlasí a společně s Oslíkem se vydává na dobrodružnou cestu k záchraně princezny.

Film Shrek je známý pro své komediální prvky, parodie na pohádky a pohádkové postavy, a také pro svou pozitivní zprávu o přijímání sebe sama a rozmanitosti. Film byl velmi úspěšný a získal několik ocenění, včetně Oscara za nejlepší animovaný film.

Uživatelské ohlasy na film Shrek

Film Shrek byl kritiky i diváky vřele přijat díky originálnímu přístupu k pohádkovému žánru a dospělému humoru. Zaznamenal velký komerční úspěch a stal se kultovním hitem. Na českém portálu CSFD.cz si vysloužil krásných 88 %. 

Nejčastější otázky o Shrekovi

Ondřej BajerOndřej Bajer

Ondřej Bajer

Aktualizováno: 24. 5. 2024

Jako vášnivý fanoušek filmů a seriálů, který zná frustraci ze zdlouhavého hledání správného filmu na nespočtu streamovacích platform, jsem se spojil s partou přátel a založili jsme společně tvpoke.cz. Naše platforma je řešením nejen pro výběr toho, co sledovat, ale také ukazuje, kde konkrétní obsah najít. V tvpoke.cz se konkrétně zaměřuji na uživatelský zážitek. Mé úsilí je věnováno tomu, aby naše webové stránky byly co nejpřívětivější, intuitivní a inspirovaly naše návštěvníky. Chci, aby každý uživatel rychle a snadno našel, co hledá a bez dalšího zdržování se mohl ponořit do světa filmů a seriálů.

Podobné články

Filmy o loupeži, které musíte vidět

Filmy o loupeži, které musíte vidět

Filmy o loupeži jsou žánrem, který baví diváky po celém světě – kombinace napětí, akce a charismatických hlavních hrdinů je zkrátka neodolatelná! Pokud máte chuť na pořádnou loupež ve velkém stylu, ale nevíte, jaký film si dnes večer pustit, jste na správném místě. Pojďme si připomenout několik ikonických snímků, které obohatí váš filmový repertoár. Počátek…

Filmy o tancování, které musíte vidět

Filmy o tancování, které musíte vidět

Přemýšlíte, jaký film si pustit tento víkend? Ať už patříte mezi talentované tanečníky, nebo jen zkrátka nadšené fanoušky tance, připravili jsme pro vás seznam filmů o tancování, které byste si rozhodně neměli nechat ujít. Na své si přijdou jak milovníci street dance, tak baletu či třeba disca – tak se pohodlně usaďte a připravte se…

Filmy o rapu, které musíte vidět

Filmy o rapu, které musíte vidět

Patříte mezi fanoušky rapu a hip-hopu a rádi byste si svůj oblíbený žánr užili i na televizních obrazovkách? V tom případě jste na správném místě. Máme pro vás tipy na ty nejlepší filmy o rapu, které byste si rozhodně neměli nechat ujít, ať už máte chuť na biografický film o rapových legendách, nebo čistě fiktivní…

Filmy o autech, které musíte vidět

Filmy o autech, které musíte vidět

Není pochyb o tom, že auta jsou v Hollywoodu mimořádně oblíbeným tématem. A to natolik, že bychom filmy, ve kterých hrají prim auta, mohli nazvat téměř samostatným žánrem. Pokud máte na nějaký ten automobilový snímek náladu, jste na správném místě – máme pro vás tipy na filmy o autech, které byste si rozhodně neměli nechat…